قیمت دستوری از بازار خودرو حذف می شود

قیمت دستوری از بازار خودرو حذف می شود

قیمت دستوری از بازار خودرو حذف می شود

عضو کمیسیون صنایع مجلس بیان کرد: در طرح جدیدی که به مجلس ارائه دادیم، فرمولی برای قیمت گذاری خودرو برای شورای رقابت مشخص کرده ایم. در راستای این طرح، قیمت دستوری از بازار خودرو حذف خواهد شد.


روح الله ایزدخواه درباره وضعیت بازار خودرو، بیان کرد: موضوع خودرو یکی از اولویت‌های مهم نمایندگان مجلس یازدهم بود. از نتیجه ی این اولویت می توان به یک طرح 20 ماده ای اشاره کرد که در صحن علنی مجلس اعلام وصول شد و نخستین هدف این طرح تبدیل خودرو از کالای سرمایه‌ای به یک کالای مصرفی است.


این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس بیان داشت: نمایندگان مجلس در نظر دارند اقداماتی انجام شود تا مانع تقاضای کاذب و التهاب‌ های بازار شود. به اعتقاد آن ها، عرضه خودرو باید کاملا شفاف صورت گیرد و تنها راه حل آن عرضه خودرو در بورس کالا است.


ایزدخواه با اشاره به پارامتر‌های امنیتی خودرو، گفت: در این طرح مکانیزمی قرار دارد تا استحکامات خودرو، تولیدات قطعه، براساس پروتکل‌ های روز دنیا باشد که بتوانیم امنیت و آرامش را به بازار خودرو بدهیم.


ایشان بیان کرد: براساس طرح داده شده به مجلس قیمت دستوری حدف خواهد شد زیرا قیمت های دستوری تاریخ فاسد دارد و بازار را آشفته می کند. اما نقش شورای رقابت در تعیین قیمت تمام شده، در نظر گرفته شده است. همچنین اختیارات لازم برای تنظیم بازار خودرو به شورای رقابت داده شده است.


در پایان ایشان توضیح داد: درصورتی که ارز 4200 هزار تومانی به خودرو اختصاص دهیم مانند گذشته بازار ارز ملتهب می شود. در طرح ارائه شده به مجلس قوانینی گذاشته شده است تا هم قاعده بازار بورس رعایت شود و هم نظام قیمت گذاری.

برچسب‌ها
مطالب مرتبط
سرویس های دوره ای روغن خودرو

سرویس های دوره ای روغن خودرو

کار روغن موتور چیست ؟ وظایف اصلی روغن موتور ؛ روان سازی قسمتهای متحرک موتور ، به حداقل رساندن اصطحکاک و فرسایش ، کمک به کاهش حرارت و به خود گرفتن کثافات ، ذرات معلق و رسوبات لجنی حاصل از احتراق می باشد .
خلاصه ای از سیستم چهارچرخ محرک

خلاصه ای از سیستم چهارچرخ محرک

خودرویی است که قابلیت گشتاوری نیروی محرکه تولید شده موتور را به بر روی چهار چرخ به صورت همزمان دارد. بنا بر عقیده بسیاری از مردم این نوع خودرو خودروی بیابانی است. همچنین این نوع خودرو نقش مهمی در بازی‌های رالی دارد. اینگونه خودروها کنترل بهتری در حرکات نمایشی و سر پیچ‌ها دارند. همچنین نیرو بیشتری به زمین وارد می‌کنند در نتیجه ازشتاب بیشتری برخوردارند. برای مثال از اینگونه خودروها، می‌توان به خودروهای امروزی اشاره کرد از جمله مدل‌های زیادی از subaru(سوبارو)،lamborghini(لامبورگینی)،ford(فورد)و…
کاهش 39 درصدی فروش هیوندای در آمریکا در اثر کرونا

کاهش 39 درصدی فروش هیوندای در آمریکا در اثر کرونا

بر اساس اعلام شرکت هیوندای میزان فروش خودروهای این شرکت در آمریکا در ماه آوریل سال جاری با کاهش 39 درصدی نسبت به سال 2019 ، به میزان 33 هزار و 968 دستگاه خودرو رسید. طبق گزارشات شرکت هیوندای موتورز مقدار فروش خودروهای شرکت هیوندای در سال 2019 میلادی در بازار آمریکا به تعداد 55 هزار و 420 دستگاه خودرو بوده است.
دیدگاهی بنویسید

حذف آگهی

قوانین

تایید