ارتباط فرمول شورای رقابت و گرانی قیمت خودرو

ارتباط فرمول شورای رقابت و گرانی قیمت خودرو

ارتباط فرمول شورای رقابت و گرانی قیمت خودرو

دبیر انجمن خودروسازان درباره تاثیرگذاری فرمول جدید شورای رقابت روی بازار گفت: اگر شورای رقابت هر تصمیمی بگیرد که موجب تفاوت قیمت خودرو درب کارخانه با بازار شود، باید به راه حل فکر کرد.

احمد نعمت بخش دبیر انجمن خودروسازان افزود: در حال حاضر باید روشی را انتخاب کنیم تا خودرو تک نرخی شود و رانت، فساد و قرعه کشی از بین برود.

وی تاکید کرد: بار‌ها به مجلس و اعضای شورای رقابت گفته شده است که باید قیمت خودرو درب کارخانه و بازار یکی شود.

او تصریح کرد: باید بگذاریم خودرو در حاشیه بازار فروخته شود، قیمت هر کالایی را عرضه و تقاضا مشخص می ‌کند کسی هم منکر این موضوع نیست. 

خودرو گران می شود؟

دبیر انجمن خودروسازان تشریح کرد: ما خودروسازان برای گران نشدن خودرو و افزایش تولید تلاش کرده ایم و در ۸ ماه اول سال، ۲۸ درصد افزایش تولید سواری داشته ایم.

وی ادامه داد: عرضه را کم نکردیم و باعث افزایش قیمت نشده ایم، برای اینکه تقاضا کم شود باید اجازه دهیم خودرو در حاشیه بازار خرید و فروش شود.

نعمت بخش با اشاره به وجود رانت و فساد در قرعه کشی خودرو، گفت: از هر هزار نفر ثبت نامی، ۳ نفر در قرعه کشی‌ ها برنده می ‌شوند، یعنی ۹۹۷ نفر نمی ‌توانند در این قرعه کشی ‌ها برنده شوند.

فروش خودرو در حاشیه بازار سود خوبی دارد

وی اضافه کرد: در بازار بالغ بر  ۲ هزار و ۵۰۰ هزار میلیارد تومان پول سرگردان وجود دارد و این باعث می ‌شود با شروع ثبت نام افراد از آن استقبال کنند.

او بیان کرد: براساس آمارهای شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران  که خدمات پس از فروش شرکت‌ ها را رصد می‌ کند، ۸۰ درصد برندگان در قرعه کشی پس از تحویل خودرو، آن را فروخته اند زیرا فروش آن در حاشیه بازار سود خوبی دارد. 

دبیر انجمن خودروسازان گفت: اگر پیشنهادی که شورای رقابت داده نزدیک به قیمت بازار باشد، رانت از بین رفته باعث سر و سامان دادن به بازار می‌ شود.

وی تاکید داشت: اگر فرمول جدید شورای رقابت به نتیجه نرسد و همچنان قیمت خودرو درب کارخانه با بازار اختلاف داشته باشد، به نتیجه ‌ای نخواهد رسید.

برچسب‌ها
مطالب مرتبط
دپوی ۱۲۰ هزار خودرو در کارخانه‌ها/ قیمت خودرو ۳۰ درصد حباب دارد، مردم برای خرید عجله نکنند

دپوی ۱۲۰ هزار خودرو در کارخانه‌ها/ قیمت خودرو ۳۰ درصد حباب دارد، مردم برای خرید عجله نکنند

دبیر انجمن قطعه سازان همگن با بیان اینکه هم اکنون ۱۲۰ هزار دستگاه خودرو در کف کارخانه ایران خودرو و سایپا قرار دارد، افزود: وقتی این خودروها راهی بازار شود به طور حتم قیمت خودرو در بازار کاهش پیدا می کند.
عامل گران شدن قیمت خودرو در بازار آزاد چیست؟

عامل گران شدن قیمت خودرو در بازار آزاد چیست؟

یک کارشناس مسائل اقتصادی، دلالی را عامل اصلی گران شدن قیمت خودرو در بازار آزاد دانست و گفت: این شرایط حداقل تا عید ادامه دارد، اما حباب قیمت‌ها شکسته خواهد شد.
بررسی اجرای تعهدات خودروسازان در کمیسیون اصل 90

بررسی اجرای تعهدات خودروسازان در کمیسیون اصل 90

داوود محمدی ، رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس از تشکیل کارگروهی در رابطه با بررسی اجرای تعهدات خودروسازان خبر داد
دیدگاهی بنویسید

حذف آگهی

قوانین

تایید