راه نجات از ابربحران خودروهای فرسوده‌

راه نجات از ابربحران خودروهای فرسوده‌

راه نجات از ابربحران خودروهای فرسوده‌

ابربحران خودروهای فرسوده‌

ابربحران خودروهای فرسوده‌ موضوعی که هر سال زمستان مطرح شده و مدتی نقل محافل می شود. کاهش آلودگی هوا و مدیریت مصرف سوخت بهترین توجیه برای اسقاط خودرو است.

میزان مصرف سوخت فرسوده‌ ها و آلایندگی این خودروها هر سال با میلیاردها تومان ضرر به اقتصاد کشور همراه است؛ حال آنکه اسقاط از رده خارج ‌ها؛ ظاهرا دغدغه دولت نیست.

شاید بتوان گفت ابطال کارت سوخت تنها راه گریز از بحران فرسوده‌ ها و حل مشکل آلودگی هوای کلان ‌شهر‌هاست. سازمان ‌ها و نهادهای محیط ‌زیستی آمارهای متفاوتی از دلایل آلودگی شهرهای بزرگ می‌ دهند و تردد خودروهای فرسوده را عامل اصلی می دانند.

تردد فرسوده ‌ها و آلودگی و مصرف سوخت این خودروها اهمیت فراوانی دارد و راهکارهایی همچون خروج، اسقاط و جایگزینی پیشنهادهای مفیدی هستند.

خروج فرسوده‌ ها از سیستم حمل‌ و نقل کشور

اگر شرایط خودروسازان از لحاظ تولید و بانک‌ ها در ارائه تسهیلات مناسب باشد، خروج فرسوده‌ ها از سیستم حمل‌ و نقل کشور با سرعت قابل‌ توجهی انجام می شد.

متاسفانه برنامه ‌ریزی برای خودروهای از رده خارج چندان دوامی نداشت  و با حذف فرآیند خروج فرسوده‌ ها، وارد‌کنندگان به تنهایی موظف به از رده خارج کردن خودروهای فرسوده شدند.

تا زمانی که واردات خودرو در جریان بود خروج فرسوده‌ ها نیز به‌ واسطه ورود هر خودرو به کشور ادامه داشت؛ در حالی که در شرایط کنونی که واردات متوقف مانده، اسقاط محصولات فرسوده نیز روند بسیار کندی دارد.

در وضعیت کنونی نه مالکان خودروهای فرسوده انگیزه و مشوقی برای اسقاط دارند و نه خودروسازان و نهادهای متولی، اقدامات موثری را در این حوزه انجام می ‌دهند.

خودروهای فرسوده آزادانه تردد می‌ کنند

بی دلیل نیست که صدها هزار خودرو فرسوده سبک و سنگین در جاده‌ ها و خیابان ‌های کشور آزادانه تردد می‌ کنند و مصرف سوخت و آلایندگی آنها بلای جان میلیون‌ ها ایرانی در کلان ‌شهر‌ها شده است.

فعالیت مراکز اسقاط برخلاف سال های قبل اندک و حتی متوقف شده است و سرمایه ‌گذاری ‌ها در این مورد تقریبا بلا استفاده مانده است.

به اعتقاد کارشناسان خطر انباشت فرسوده‌ ها یک ابربحران برای کشور در آینده‌ ای نه‌ چندان دور است و در صورت بی‌ توجهی و کم‌ کاری در حوزه اسقاط خودروهای قدیمی و از رده خارج، تا پنج سال دیگر با هشت میلیون خودرو فرسوده مواجه خواهیم بود.

خودروهای فرسوده مصرف سوخت بالایی دارند. در حال ‌حاضر که یک میلیون و ۵۰۰ هزار خودروی فرسوده و ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار موتورسیکلت فرسوده در کشور تردد می ‌کنند چه میزان سوخت در این خودروها به هدر می ‌رود.

خودروسازان در اسقاط فرسوده‌ ها دخیل شوند

خودروسازان در اسقاط فرسوده‌ ها دخیل شوند همان طور که در سال های گذشته در ازای تولید هر خودرو با مصرف سوخت بالای هشت و نیم لیتر، یک خودروی فرسوده از رده خارج می ‌شد.

پس از اجرای ناقص این مصوبه در دولت های گذشته و فراموشی ماجرای فرسوده ها، اکنون دولت ابطال کارت سوخت آنها را مطرح کرده است.

براساس آیین ‌نامه هیات دولت کارت سوخت به خودروهای فرسوده تعلق نمی گیرد، خودروهای سواری شخصی با عمر ۲۵ سال، سواری دولتی با عمر ۱۵ سال.

تاکسی با عمر ۱۰ سال، مینی ‌بوس با عمر ۱۵ سال، اتوبوس درون ‌شهری با عمر ۱۰ سال، اتوبوس برون ‌شهری با ۱۵ سال، کامیون و کشنده با ۱۵ سال عمر، وانت با ۱۵ سال، موتور سیکلت با ۱۰ سال و سایر وسایل نقلیه با گذشت ۲۵ سال از تاریخ ساخت به‌ عنوان خودروی فرسوده و از رده خارج محسوب می‌ شوند.

بنابراین براساس مصوبه هیات دولت، به خودروهای بالای ۲۵ سال و موتورسیکلت‌ های بالای ۱۰ سال، کارت سوخت تعلق نمی ‌گیرد و دولت از رده خارج کردن این خودروها را در دستور کار خود قرار داده است.

برچسب‌ها
مطالب مرتبط
ایجاد مانعی جدید در تحویل خودروهای ثبت نامی

ایجاد مانعی جدید در تحویل خودروهای ثبت نامی

روند عرضه خودروهای ثبت‌نامی به مشتریان در شرایطی به دلایلی از جمله تحریم و کمبود قطعات و پایین آمدن تیراژ، ضعیف شده که در این اوضاع، مشکلات رخ داده در حوزه حمل‌و‌نقل داخلی نیز به نوبه خود سرعت تحویل خودروها را پایین آورده است.
جزئیات

جزئیات "لغو" احتمالی طرح «زوج و فرد» در تهران

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران جزئیات احتمال حذف طرح زوج و فرد در سال آینده را تشریح کرد.
فرمان خودروهای آینده ضربان قلب را رصد می کنند

فرمان خودروهای آینده ضربان قلب را رصد می کنند

تا سال ۲۰۲۰ میلادی فرمان خودروها مجهز به حسگرهای پزشکی می شوند که ضربان قلب راننده را رصد می کنند. به این ترتیب خودرو به طور اتوماتیک تنظیماتش را با راننده هماهنگ می کند.
دیدگاهی بنویسید

حذف آگهی

قوانین

تایید