روزانه کمتر از 5 خودرو لوکس در تهران خرید و فروش می شود

روزانه کمتر از 5 خودرو لوکس در تهران خرید و فروش می شود

روزانه کمتر از 5 خودرو لوکس در تهران خرید و فروش می شود

به گزارش خبرخودرو، در ماه های ابتدایی سال با افزایش نرخ ارز برخی با نگاه سرمایه ای اقدام به خرید خودرو کردند و امروز که قیمت ارز کاهش یافته نگران از هدر رفت سرمایه شان هستند البته بارها فعالان و کارشناسان بازار خودرو عنوان کرده اند در نظام قیمت گذاری دستوری، عدم عرضه و کمبود در بازار، باعث تعیین سلیقه ای قیمت ها توسط صاحبان خودروها شده و جیب دلالان در این میان پر تر می شود.

بازرس اتحادیه نمایشگاهداران و فروشندگان خودرو تهران در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو، در خصوص آخرین وضعیت بازار خودرو در پایتخت اظهار داشت: بازار خودرو کماکان در رکود به سر می برد و تغییراتی که اخیرا در اعلام قیمت ها صورت گرفته، تفاوتی در بازار خودرو به وجود نیاورده است.

نعمت الله کاشانی نسب در ادامه افزود: فروشندگان خودروهای لوکس پایتخت نیز شرایط مساعدی ندارند و روزانه کمتر از 5 خودرو لوکس در تهران خرید و فروش می شود و باید گفت بازار به طور کامل قفل شده است.

وی گفت: روند نزولی قیمت دلار و مشخص نبودن آن باعث کاهش حجم معامله در بازار خودرو شده است زیرا هم خریداران و هم فروشندگان با ترس از اینکه مبادا قیمت خودرو متاثر از تغییرات نرخ ارز نوسان داشته باشد اقدام به خرید و فروش خودرو نمی کنند.

این فعال بازار خودرو با ابراز نارضایتی از روش قیمت گذاری کنونی و عدم تدوین قانونی مشخص به منظور تعیین قیمت خودرو اظهار داشت: باید قانونی مدون برای تعیین قیمت خودرو با در نظر گرفتن سطح کیفیت تدوین و به شرکت های بزرگ خودروساز ابلاغ شود تا با پیروی از قانون، اقدام به عرضه خودرو با قیمت های واقعی نمایند اما متاسفانه تعیین قیمت خودرو بین زمین و آسمان معلق مانده است.

بازرس اتحادیه نمایشگاهداران و فروشندگان خودرو تهران خاطرنشان کرد: نظام قیمت گذاری باید به گونه ای باشد که تولیدکنندگان متحمل ضرر و زیان نشوند و از سوی دیگر هزینه سوء مدیریت و فقدان بهره وری از جیب خریداران پرداخت نشود اما متاسفانه امروز شاهد گلایه دو شرکت بزرگ خودروساز از قیمت ها هستیم که باعث عرضه قطره چکانی خودرو به بازار و شرایط را برای سوء استفاده صاحبان خودرو برای تعیین سلیقه ای قیمت فراهم ساخته است.

کاشانی نسب تصریح کرد: از آنجاکه در هر بازاری، تعیین کننده قیمت میزان عرضه و تقاضا بوده و تعادل بازار در گرو متعادل بودن میزان عرضه و تقاضا است در برحه ای که به دلیل افزایش نرخ ارز با سرازیر شدن سرمایه ها به بازار خودرو مواجه بودیم با توجه به عرضه کم خودرو و حجم بالای تقاضا شاهد افزایش بی رویه قیمت ها و کاهش قدرت خرید مردم شدیم که در نهایت منجر به رکود فعلی در بازار خودرو شد.

به اعتقاد وی شکاف قیمتی موجود به دلیل عرضه قطره چکانی خودرو است و اگر خودرو به اندازه کافی در بازار وجود داشته باشد شاهد کاهش این شکاف قیمتی خواهیم بود.

منبع : خبر خودرو

برچسب‌ها
مطالب مرتبط
کاهش ۷ میلیون تومانی قیمت خودروهای داخلی در بازار

کاهش ۷ میلیون تومانی قیمت خودروهای داخلی در بازار

رئیس اتاق اصناف و رئیس اتحادیه فروشندگان اتومبیل کرج از کاهش نسبی قیمت خودروهای گران قیمت خبر داد و گفت: در بین ماشین‌های گران قیمت، حتی تا 100 میلیون تومان هم کاهش قیمت داشته‌ایم.
آیا می دانید با 700 میلیون تومان چه خودروهایی می توانید بخرید؟

آیا می دانید با 700 میلیون تومان چه خودروهایی می توانید بخرید؟

طبق آخرین قیمت خودروهای موجود در بازار ایران، خودروهای با قیمت 500 تا 700 میلیون تومان را در جدول زیر می توانید ببینید. قیمت هایی که شاید 2 سال پیش می شنیدید هرگز باور نمی کردید.
سرویس های دوره ای روغن خودرو

سرویس های دوره ای روغن خودرو

کار روغن موتور چیست ؟ وظایف اصلی روغن موتور ؛ روان سازی قسمتهای متحرک موتور ، به حداقل رساندن اصطحکاک و فرسایش ، کمک به کاهش حرارت و به خود گرفتن کثافات ، ذرات معلق و رسوبات لجنی حاصل از احتراق می باشد .
دیدگاهی بنویسید

حذف آگهی

قوانین

تایید