روش تشخیص لاستیک نو از لاستیک کهنه

روش تشخیص لاستیک نو از لاستیک کهنه

روش تشخیص لاستیک نو از لاستیک کهنه

با توجه به شرایط واردات کالا و شرایط بازار لاستیک ، انواع مختلفی از لاستیک های ایرانی و خارجی در بازار موجود است که تشخیص لاستیک های کهنه و قدیمی از لاستیک های نو موضوعی بسیار مهمی است. لاستیک های کهنه به لاستیک هایی گفته می شود که از تولید آن بیش از 5 سال می گذرد.

این نوع لاستیک ها که اصطلاحا به آنها لاستیک های انباری گفته می شود، معمولا به دلایلی مانند توقیف کالاهای قاچاق در انبار نگه داری می شود یا به علت به فروش نرفتن در سایر کشور ها با کشور ثالث ارسال می شود و یا حتی ممکن است لاستیک هایی که در ساخت آن به مشکل خورده اند به کشور های جهان سومی ارسال می شود تا با قیمت کمتری به فروش برسند.

معمولا لاستیک هایی با این شرایط در زمان استفاده بعلت گرمای سطح جاده، اضافه وزن مسافران، سرعت بیش از حد مجاز و شرایط نامناسب و غیر استاندارد سطح جاده، امنیت جان مسافران خودرو را به خطر می اندازند. همین دلیلی شد تا روش تشخیص سال تولید لاستیک ها را ارائه دهیم.

تولیدکنندگان لاستیک در تمام دنیا موظف هستند تا تاریخ تولید هر لاستیک را روی آن حک کنند که این عدد را می توانید بصورت یک کد سه یا چهار رقمی مشاهده کنید، هرچند که به راحتی قابل تشخیص و تفسیر نیست.

این عدد در حالت عادی بصورت یک کد چهار رقمی مانند 3609 است که دو رقم آخر آن نشان دهنده سال تولید لاستیک و دو رقم اول آن نشان دهنده شماره هفته تولید می باشد. به عنوان مثال لاستیکی با کد 3609 در 36 امین هفته سال 2009 تولید شده است. در حالتی دیگر اگر سال تولید لاستیک مربوط به قبل از سال 2000 باشد این عدد بصورت سه رقمی حک می شود.

برچسب‌ها
مطالب مرتبط
«تایر» روی غلتک افتاد

«تایر» روی غلتک افتاد

بازار تایر خودرو و کامیون چند وقتی است که دچار بهم ریختگی شده است و قیمت‌های مختلفی به خریداران ارائه می‌شود و البته برخی‌ها هم فروش را متوقف کردند تا با افزایش قیمت ارز سود بیشتری عایدشان شود.از این‌رو تولید کنندگان لاستیک برای پایان دادن به بازار سیاه این کالای مصرفی فروش دولتی را شروع کردند.
دلایل لرزش تایر خود را می دانید؟

دلایل لرزش تایر خود را می دانید؟

به طور معمول و تجربی ثابت شده است که اگر تایر‌های جلو خودرو دچار نابالانسی باشند، در سرعت‌های بین 80 تا 90 کیلومتر ایجاد لرزش می‌کنند و این حالت برای تایر‌های عقب در سرعت‌های بالاتر یعنی بین 120 تا 140 کیلومتر رخ می‌دهد. نکته قابل ذکر این است که بهتر است هر بار بعد از تعویض تایر‌ها به صورت ضربدری و یا خطی، آنها را دوباره بالانس کنیم.
خبرهای خوش برای کامیون‌داران

خبرهای خوش برای کامیون‌داران

رییس انجمن صنفی صنعت تایر ایران از ثبت سفارش تایر خودروهای سنگین با ارز ۴۲۰۰ تومانی خبر داد و اعلام کرد که التهاب بازار در این بخش تا یک الی دو ماه آینده فروکش خواهد کرد و در حال حاضر نیز مشکلات مربوط به تامین لاستیک مورد نیاز کامیون‌داران براساس قیمت رسمی تا حد زیادی کاهش یافته است.
دیدگاهی بنویسید

حذف آگهی

قوانین

تایید